Tüüp: Mõistatusaare Maakond / linn: Valgamaa Raskusaste: peidukoht 2.0, maastik 2.0 Suurus: normaalne Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Aarde on peitnud geopeiturid, kes oma leidmisi ja peitmisi kajastavad www.geocaching.su lehel.
Käesolev mõistatusaare koosneb kolmest punktist.
punkt - Ordulinnus.
Siin asub kindluse välissein. Millise kujuga on suur ava seinas?
Kui ovaalne, siis N58 01,032
Kui ruudukujuline, siis N58 01,132
Kui kolmnurkne, siis N58 01,232
punkt - Liivakoobas.
Mine vallist alla ja hoia pisut paremale, umbes 50 meetri kauguselt leiad koopa. Millist ehitusmaterjali peale liiva näete koopas?
Kui betooni, siis E25 52,922
Kui tellist, siis E25 53,022
Kui puitu, siis E25 53,122
punkt - Konteiner.
Minge mööda laudteed jõekese suunas. Aare asub langenud puu all, umbes keskosas, kaetud puukoore ja samblaga. Kui lähete mööda jõeäärt edasi, siis leiate allika, mille vesi on legendi järgi raviomadustega.
Lõpetuseks võite liikuda algkoordinaatide suunas, teele jääb monument Nõukogude sõduritele, kes hukkusid siin Suures Isamaasõjas.
Palume võimalusel teatada leiust ka geocaching.su lehel. Aitäh!
Vaba tõlge originaalist: [karuonu]
Vihje: pole
Lingid: http://www.geocaching.su/?pn=101&cid=8110
Aarde sildid:
soovitan (2), välimõistatus (1), vaatamisväärsus (1), lumega_leitav (1), lühem_matk (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC2CCMV
Logiteadete statistika:
159 (89,3%)
19
5
1
1
0
0
Kokku: 185
Olid siin alles hanged .. ikka veel :D Ühesõnaga, labidat kaasas polnud ja ei hakanud seal kõiki langenud puid põlvini hangedest välja kaevama. Päris kevadel uuesti.
Otsisime koos karuonuga, kes aarde GP lehele tõlkis miski aeg ka taastas. Lugesime logisid ja vaatasime hoolega kust kõik juba otsinud olid. Tundub, et see ootab praegu lume sulamist, et olla kindel kas on alles.
Vaatasin auku, uurisin koopaid ja maitsesin ka allikavett, aga tehniliste probleemide tõttu koordinaatide sisestamisel (loe: enda loll pea) ei leidnud nulli üles ja kirvega loopimine ei õnnestunud. Sai küll laudtee kõrval leitud koht kus rada sisse tallatud ja ka kõvasti tiirutatud ümber kukkunud puude, aga vaadates kaugesse ajalukku jäävaid viimaseid logide kuupäevi tekib küsimus, kui need ei olnud geopeiturid, kes küll ja mis põhjusel seal langenud puude ümber tiirutasid :D
Korraldasime kohapeal korraliku poleerimise. Kui aare peaks olema lumega leitav, siis on küll kahtlane tunne, et see on sealt jalutama läinud. Jään huviga ootama teateid aarde leidmisest.
Aarde punkid sai kiirelt läbi jalutatud ja kohale jõudsin õigesse kohta peale ei tea enam mitmendat tiiru ümber linnuse, aga kohapeal oli täielik ikaldus. Leidsime eest päris hästi poleeritud platsi ja poleerisime ka ise ikka puud alt ja pealt, aga aare jäi sellel korral leidmata.
Jälgi oli ees palju ja ka veremleidnu oli abiks, kuid ikkagi jäi aare leidmata..
Esimeste punktidega probleeme ei olnud aga lõpus jäime pika ninaga. Mõistatuse osaga jäime rahule, tutvustas päris hästi antud piirkonda.
Aega läks, aga asja ei saanud. Info tuli ilusti kokku, kuigi koopasse olid turistid troppi jooksnud ja läks veidi aega. Lõpp-punktis olid küll mõned võimalikud mahalangenud puu kandidaadid, aga lõpuks sai tuuseldamisest kõrini ja varasemate leidjate kombel kogemata peale astuda ka ei õnnestunud.
Vihje küll ütleb, et talvel ei ole leitav, aga ega kanged geopeiturid siis seda kuula. Kui juba lähikonnas olla, tuleb ikka minna ja üle vaadata. Kui muud ei saa, siis noorgeopeituritele ajaloo- ja geograafiatunni ikka pidada ja kamaluga värsket õhku ka. Läksime ja kontrollisime eelmisel korral saadud algandmed üle ning saime ikka samad tulemused. Noorgeopeiturite kooparetk jäi pooleli seintel magavate sääsekolooniate tõttu. Seadsime siis sammud juba eelmisel korral läbituustitud punkti ja hakkasime värske hooga pihta. Esimese hooga suutsime talvituva närilise pesa peale sattuda. Mingil hetkel hoog rauges ja isegi viimasele leidjale tehtud geokõne ja sealt saadud abiinfo ei viinud soovitud tulemuseni. Ju siis on meile määratud ikka kolmandat korda ka tagasi tulla, kui lumi läinud.
Vastused käes, suundusime lootusrikkalt logima, ent paraku jäid seekord otsijad pika ninaga. Veetsime seal mitu tundi, varasemate otsijate kommentaarid olid lahkumise ajaks juba sõna-sõnalt pähe kulunud. Igaks juhuks sai ka teisi vastuseid proovitud. Pärast kerge vaevaga logitud 3 aaret jäi see kripeldama küll, aga ju siis tuleb varsti uuele katsele minna ja piknikukorv kaasa võtta.
Nagu varemgi täheldatud, siis üks nöök peab päevas ikka olema. Andmed said ainult ühtemoodi õiged olla, aga saadud koordinaadid ei paljastanud aaret kuskilt. Lugesime logisid, kombineerisime ka teisi koordinaate ja tuiasime nagu lollakad seal ringi. Lõpuks sai isu täis. Minul pole muidugi midagi selle vastu, et siia uuesti tulla. Jällegi uus ja avastamata koht ning huvitava ajalooga koobas.
Üritasime neljase pundiga aaret leida. Leidsime esimesed kaks punkti ja liikusime ka kolmandat otsima. Otsisime üle poole tunnii kindlasti, paraku mida ei leidnud oli aare.
GPS juhatas meid puuni mis oli viltu üle jõe - ei tea kas oli õige koht, või sai miskit valesti tehtud.