notification_importantAasta Aarde 2024 valimine. Hääleta nüüd!
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta uue veebilehe valmimist!


Kiri administraatoritele


Elektriline

Peitis 11.09.03 Kristel, Priit, Priit, Mari, Ursula, Tiina, Eve, Viljar ja Janika [notreg]

Tüüp: Tavaline aare
Maakond / linn: Harjumaa
Raskusaste: peidukoht 2.0, maastik 2.0
Suurus: väike
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

Aarde peitsid 11.09.03 16.05 Kristel, Priit, Priit, Mari, Ursula, Tiina, Eve, Viljar ja Janika

Kasutatud Magellan GPS Companion Palm V/Vx

Aare asub ilusas kuivas männimetsas, kuid saare peal. Saarel tuleks hoiduda saare merepoolsesse külge, kõrgema kruusakallakuga rannaosa lähedale. Aare asub ranna lähedal üksikust lamedast kivist ca 30 m kaugusel. Lame kivi paistab kaldajärsakult. Saarele pääsemisel on abiks kas oma või renditud veesõiduk.

Peidupaigaks on mahalangenud männi juurikaalune. Otsi pisikest plastmassist karpi, mis on pakitud kahe läbipaistva kilekoti sisse. Karp küllaltki väike (suuremat ei olnud võtta ;-) ).

Koordinaadid täpsustatud ja aare peidetud loodussõbralikumal uude kohta vastavalt [speedy] logiteatele 06.02.2010.

Vihje: pole

Lingid: pole

Aarde sildid: väikesaar (2), lumega_raske (2), soovitan (1), omanikuta (1), ilus_vaade (1)(täpsemalt)

Geocaching.com kood: GCTCFR

Logiteadete statistika:   89 (80,9%)  21   4   1   0   0   0  Kokku: 115




23 mai 2024 leidis Liis ja Leena [lovi]

Käidud leitud logitud

16 september 2023 leidis Johannes ja Janar [matkymbereesti]

Tänane eesmärk oli matkata ümber põhjatipu ja kui siis liigume metsamajakese poole nopime ka aarde ära. Matk oli mõnus, teepeal kohtasime omasid ja võõraid. Loodus oli võrratu ja kui aare peos oli ka tuju mitu korda parem. Tänud aarde eest.

15 september 2023 leidis Karl ja Maire [zdrk]

Kui olime Pedassaarele jõudes kõik tähtsamad toimingud ära teinud, tegin ettepaneku, et võiks aarde juures ka vahepeal ära käia, ennem kui sootuks ära ununeb. Mairel oli see küll juba 10 aastat varem leitud aga tuli ka kaasa. Rada viis ilusasti soovitud suunas. Lisaks meile liikus aarde poole uus paaditäis geopeitureid. Me kulgesime rahulikult ja kaardistasime parimaid seenekohti, et järgmine hommik korilusega tegelema tulla. Nulli jõudes oli aare juba üles leitud ja logimisprotseduur käimas. Kuna kogu sisu oli päris niiske, siis otsustasime kogu kupatuse RMK maja juurde viia. Laotasin kõik saunalavale kuivama. Väga kiirelt oligi nagu uus. Imestasin, et nii loominguline logiraamat oli veel täiesti originaalne logiraamat peitmisepäevilt ja et see ilma klammerdamiseta koos püsinud kõik need aastad. Pilkases pimeduses viidi konteiner tagasi omale kohale. Aitäh aarde eest!

15 september 2023 leidis Kallo [kallo]

Tulime saarele aarde auks korraldatud sündmusele ning muidugi otsisime selle käigus ka selle aarde enda üles. Aitäh.

15 september 2023 leidis IoN6 [zytecc]

Leitud ja logitud. Aitäh peitjale!

15 september 2023 leidis O ja [kaits747]

Kui mina lõpuks saarele jõusin oli aare hoolduspuhkuselt juba tagasi oma koju läinud. Tegime Elektrilise juubelil kõigepealt oma pesa korda, sõime kõhud täis, kuivasime ning mõnulesime saunas, sulpsasime merre ja alles siis võtsin poisi pilkases pimedas kaasa ning astusime mööda kaldaäärt aarde poole. Ühel hetkel märkasin, et kui mere pool on kohin, pimedus ja tähed siis maa pool on "sein"!. Misasja!? Mägi? Siin? Üldse ei olnud mälupiltides, et kui kunagi siin talvel käisime, et küngas nii kõrge on. Ma ikka arvasin (piltide järgi), et see aare mere ääres kuskil mätta sees on. Oli aga hoopis teistsuguses kohas. Oliver teda märkas. Päris tõpselt ei saanud aru, kuidas see logimine seal käib, sest järjekord oli väga loovalt suvaline. Valisime siis ühe lehe kohe Taxu ja Hereti logi juures kuhu end kirja panime. Märkasime vaid, et taxu oli oma tumeda pliiatsiga ühe varasema väga heleda harilikuga logi üle kirjutanud. Tagasi jalutasime mäe otsas kuni trepini ja siis tagasi juubeli sündmusele. Tänud!

15 september 2023 leidis Erko [erko]

Leidsin Elektriline juubel sündmuse ajal. TFTC!

15 september 2023 leidis Märten, Mirjam [martenmandla]

Kuna mina tulin teise paatkonnaga kui Mirjam, siis minul oli aare oluliselt lihtsamini leitud. Tema oli jooksuga läinud logima. Vahepeal kui mina seilasin saare poole, oli aare toodud lõkkeplatsi juurde, et seda kambakesi hooldada. Hea oli, et Karl mainis seda mulle, hoidis tõesti kilomeetri jagu aega kokku. Pikka jätkuvat iga aardele ka vähemalt järgmiseks 20 aastaks.

15 september 2023 leidis Mirjam ja Märten [bnnmox]

Väga kiire logimine oli see, ruttu siia, kiiresti nimed kirja ja ruttu tagasi paadi peale. Hilisematele külastajatele olevat tops juba sündmusele kohale toodud, et ajakulu vähendada. Aitäh!

15 september 2023 leidis MSMSMS [marut6bine]

Vajaks uut logiraamatut ja ziplock kotti selle ümber.

26 august 2023 leidis Leiger ja [matu07]

Seekordsed tiimi suvepäevad sündisid veidi teistmoodi - kahepäevase Kolga lahe väikesaarte süstamatka näol. Startisime Valkla rannast ja esimene lõik Pedassaarele oli täpselt piisav, et enam-vähem aru saada, mida ja kuidas tegema peab. Saarel tegime esmalt retkejuhi eestvedamisel matka RMK-kohani, kus juba hoolikalt ringi vaatasin, ega mõnda aaret ei paista (telefon jäi süsta). Midagi näppu ei hakanud.

Tagasi süstade juurde jõudes läks söögivalmistamiseks, aga otsustasime Leigeriga ikkagi teha väikese tiiru saare teise serva. Lahtiste jalanõudega polnud metsas just kõige parem liikuda, samuti segasid pidevad ämblikud koos võrkudega, samas muret kompenseerisid ohtrad pohlad. Aardeni jõudes läks geokuhja märkamisega kiirelt ja alles siis avastasime üllatusega, kui vanad logid meid ees ootasid. Kuna logiraamat koosneb sisuliselt post-it märkmeplokist, siis on kõik küll üsna segamini, aga leidsime vist enam-vähem õige koha logimiseks.

Tagasi süstade juurde jõudsime üsna täpselt söögiajaks. Enne veel üllatasime ühte teist matkagruppi, kes enda arust olid üksikul saarel, kuni meie nagu muuseas puude vahelt välja marssisime. Edasi ootas aga juba oluliselt pikem ja tormisem lõik Koipsile. Aitäh!





18 juuni 2023 leidis Liivi, Ave, Eneli, Margus, Ülle, Kristi, Este [este]

Tänase päeva kavas oli Pedassaare avastamine, lisaks RMK ja muudele radadele ühtlasi võimalus otsida üles geopeituse aare. Leidsime mitu kivi ja mahalangenud puud, aga meie väikese matkagrupi ühiste jõududega läks otsing kiiresti, karbi avastas Liivi. Aitäh peitjale!


http://Ülle, http://Kristi, http://Este
14 jaanuar 2023 leidis Kurisookaru [kurisookaru]

Tulime saarele pakku. Jaanika, Tairi, Randel,Anton, koer Paula ja Kurisookaru. Tänud

25 september 2022 leidis Geosõpradega [airce]

Kuigi mu tänane päeva plaan oli enamvähem teha mitte midagi siis ikkagi juhtus nii, et algatuseks olin hakanud tööd tegema (tegelikult pidin lihtsalt majalt valve maha võtma, et kolleeg saaks tööle tulla aga kui ma seal juba olin siis käed kohe kibelesid töö tegemise järgi) ja seejärel sain segaste asjaolude kokkulangevuse tõttu teistkordselt kutse paadiretkele minna ning peale pikka sekundilist järelmõtlemist tegin töölt kaabet. Tuiskasin kodust läbi ja hetk hiljem olingi juba Salmistu sadama poole sõitmas. Segane hommik, millele järgnes seiklusrikas ja tore päev :)

Ilmselt oli see kapten, kes Pedassaarele randudes ütles, et see oli tänase päeva kõige lõbusam osa. Mida ta sellega täpsemalt mõtles sain alles hiljem aru.

Aga saar üllatas mind igas võimalikus mõttes positiivselt.

Kõigepealt astusime kandvarvas aarde suunas. Pikemakoivalised astusid end lausa eelmisesse päeva. Vähemalt nende logi sai algselt eilse kuupäeva kandva numbriga kirja. Aare ise mingeid erilisi emotsioone esile ei toonud. Kuigi seda märkmepaberi-logiraamatut oli üsna koomiline lapata. Aga eks aardel ole ka juba üksjagu päevi selja taha jäänud ja ainult positiivne, et ma ka lõpuks siia jõudsin.

Aarde juurest "sadamasse" seltskond taas pooldus ja mina läksin metsamaja piiluma. See maja seal tekitas minus vastupandamatut soovi põgeneda mõneks ajaks kõigi ja kõige eest. Viimasel ajal aina sagedamini fantaseerin, et kuidas oleks elu ilma internetita.. Tunnen, et tahaks sellest interneti needusest, mis mind endasse on imenud lahti saada.. Või siis vähemalt puhata. Kes teab, kas see ka kunagi õnnestub aga unistada ju ikka võib - või siis lausa peab.

Aitäh!



RMK metsamaja


Melinda


25 september 2022 leidis NST-tiim & [yksk6ik]

Esimese peatuse tegime sellel saarel. Ühest lõkkekohast teise juurde ja siis aardeni. Tagasi tee võtsid osad meist saarele ringi peale tehes. Tänud

25 august 2022 leidis Kristel [satiire]

Aitäh!

25 august 2022 leidis Kristel ja [laur]

Mis sobib veel paremini 52*7 viimase nädala eelviimasesse päeva kui enda 13 aasta vanuse mitteleiu parandus :D Oma esimesel geopeituse aastal õnnestus siin saarel käia, kuid vähese geokogemuse tõttu ei õnnestunud miskit leida. Nüüd siis lõpuks vigade parandus. Seekord aga polnud meil paati vaid oli tahtmine näha kas saarel saab ka jala ära käidud. Siiski oli kaasas ka üks sup laud ja mina siis jalutasin saarele ja lükkasin lauda enda ees millel istus Kristel. Täitsa edukalt saab vähemalt hetkel ja heade ilmaolude korral seal nii käidud. Algselt oli plaan minna lauaga üldse nii lähedale nullile kui võimalik. Kuna aga laine ja tuul olid vastu, ning mööda vett kõndimine on suht aeglane, siis jätsime ikkagi laua saare lõunaninale ja käisime jala nullis ära. Hea, et nii tegime, sest seal ikka väga lahe RMK maja ja plats vahepeal. Kindlasti koht kus tahaks kunagi öö veeta. Aarde leid tuli seekord sekundiga. Null oli täpne ja geokuhi ei lasknud mujalt otsidagi :) Nimi kirja ja tagasi. Mandrile minnes hüppasin ise ka juba lauale ja nii läks sõit kiiremini. Tänud aarde eest!





13 august 2022 leidis Sigrid, Herki ja Rainer [siku77]

Pedassaart olen ennegi vaadanud. Ja siis tundus see selline kättesaamatu aarete saar. Ka saarele ujumine ei tundunud alternatiiv kuna see võiks saada saatuslikuks. Noh ja nüüd kui on oma paat, siis ju loomulikult ei olnud see enam nii võimatu missioon, lihtsalt erinevus on selles, et sinna on praeguseks jäänud vaid 1 aare. Nagu ka teiste saarte juures hüppasime ka siin sulps vette ja sammusime kaldasse, sest ei ole ju nendel pisikestel saartel sellist head kohta, kuhu silduda või randuda. Eks mürkvärv paadi põhja all sai nii mõnedki graveeringud juurde aga eks see ole algajate puhul tavaline. Vesi oli sellel päeval nii erakordselt soe, et see veeskäik oli tõeline nauding. Selle saarega tutvumise jätsime seekord minimaalseks, see tähendab, et kaldalt aardeni ja tagasi. Hirmutas ju asjaolu, et kell oli märkamatult saanud pool 6 õhtul. Tänud andmast põhjust oma jalg saarele tõsta!

10 august 2022 leidis Marko [markosu]

Mõnusa saarteretke käigus leitud. Aitäh!

10 august 2022 leidis Kapten Marlai, paaditäis geopeitureid ja [puutetundlik]

Tänase saaretiiru viimane peatus. Kuna Pedassaar on mandrile nii lähedal, olen piiranud seda aaret ka SUP-lauaga logimatuleku plaanidega aga koos tänase Kolga lahe paaditripiga tuli siis siia samuti mugav treppisõit hoopis :).

Männimets on siin suur ja kõrge, kui poleks lugenud, ei usukski, et see mets on siia 50-datel istutatud, mitte saare loomulik taimestik. Tegime hanereas astumise mööda metsaradu aardeni, nimed läksid kirja kohe-kohe 19 aastat vanaks saavasse (ent seejuures väga heas vormis olevasse) logiraamatusse ning peale seda oligi aeg hakata ennast paadiparkla poole tagasi sättima ning päeva sadamassesõiduga lõpetama.

Oli väga meeldejääv tripp, aitäh Mardile meid elamusterohkelt saartele sõidutamast (mul mõned lihased, mis said põhimahvi kihutavas paadis enda tasakaalus hoidmisel, annavad siiani püstitõusmistel märku :D) ja toreda boonusena veel hülgevaatlusele viimast, nende “metsikus” keskkonnas nägemine oli väga huvitav kogemus :). Aitäh ka kõikidele aardepeitjatele aarete eest - ilma nendeta me ju poleks teadnud tahta siinset saareketti visiteerima tulla ;) - ning kaaslastele mõnusa seltskonna eest; usun, et saame tulevikus mõnel teisel trajektooril kõike ka korrata :).

10 august 2022 leidis Marit&co [kryssu]

Meie toreda retke viimane peatus oli Pedassaare- männimets keset merd. Võrreldes teiste väike saartega oli siin väga teistsugune maastik, kõrged männid ja kergelt mägine maastik. Jalutasime nulli ja vormistasime leiu. Tore, et selline väärikas aare on säilinud. Aitäh toreda seikluse eest kamraadidele ja kummardus paadimehele!

10 august 2022 leidis Paadiga seltskond [max]

Seda aaret on ikka päris kaua saanud kaardi pealt piiluda, et ükskord . . Ükskord oleksime peaaegu jääga kohale jalutanud, aga jääaeg sai enne otsa, kui meie kohale jõudsime. Nii see tookord külastamata jäi. Tänase paadisõidu viimane peatuskoht oli Pedassaare. Kahjuks on täna siin vaid üks aktiivne aare, vahetevahel on siin neid rohkem olnud. Hea, et see ükski täpp alles on, ootel juba aastast 2003, nii sain minagi Pedassaare saare külastuse kirja. Saar on uskumatult metsarikas. Ainult kallas on eriilmeline, kas mõnus liivarand või kõrgem rannik. Tänu Markole sain teada, et siin ka üks RMK metsaonn ranna peal peidus on. Eks puhkajaid ikka siia satub, onju saar nii ranna lähedal. Tänagi oli paar paati nö. sadamas liival. Tänan sõidu korraldajaid ja meie paadikaptenit ning kõiki toredaid kaaslaseid selle vahva sõidu eest!

26 mai 2022 leidis Maret [madkool]

Leitud, logitud, tänan!

20 august 2020 leidis Jaanika, Ove ja Sander [jaika]

Leitud, aitäh!

20 august 2020 leidis Sander [nogravity]

Väike jalutuskäik siia aarde juurde ja paat oli ka juba teel. Aarde juurest 100m paadini ja suund järgmise saare poole jätkus, tänud :)

20 august 2020 leidis Jaanika, Sander ja Ove [ove]

Helena aarde juurest jalutasime läbi saare otse kohale. Aare sai lihtsalt leitud ja edasi jalutasime randa kus paat meid juba ees ootas, et võtta suund Malusi laidude suunas.

8 august 2020 leidis Ain [aints]

Helena aarde juurest startides otsustasin rannateerajalt lõigata. Tuli läbi mustikapõõsaste, kerge tuulemurru ja justkui-metsa kulgeda, aga plätudega sai täitsa hakkama. Mõnusad minutid olid, aitäh. Viimane logi oli selle lehe järgi justkui ligi aasta tagasi kirja pandud, aga logiraamatus ilutses 03.08 seda aastat. Täiesti mõistlik peidukas, kuigi aarde nimest ja asukohast ausalt öeldes aru ei saa. Istusin looduslikul pingil ja lasin aarde sisul tiba kuivada. Tee paadiranda kulges juba ladusamast. Aitäh innustamast.

11 august 2019 leidis Kristi, Lembit, Andres ja Robbie [krikre]

Vahel on nii hea, et lihtsalt kutsutakse kaasa, saarele :) Aare ise kiirelt leitud. Tegime ka 5km tiiru ümber saare.

10 august 2019 leidis Pille [shirlet]

Algul sai seda kivi väga valest kohast otsitud aga kuna aega oli laialt siis ei andnud alla ja leidsin õige koha üles.

10 august 2019 leidis Kristi, Andres ja Lembit [polekala]

Helena juurest kõndisime siia ning ka siin läks seekord kiiresti. Kunagi aastaid tagasi kui üle jää siia tulin, jäi see leidmata. Tundub, et aare on oma peitmisviisi nende aastate jooksul muutnud, kuivõrd mäletan, et siis talvel kaevasin ennast pea kaenlaalusteni siia samasse peidupaika. Nüüd oli olukord kardinaalselt erinev. Tegime saarele tiiru peale ning nentisime rõõmuga, et ka paat oli täitsa alles jäetud. Koergi võttis matkast rõõmuga osa ning andis oma panuse, et ka teistel põnevam oleks. Aitüma!

27 juuli 2019 leidis   [tunk]

Saare vaiksemat külge mööda Helena aarde juurest siia jalutades meenutasin teist - kronoloogiliselt õigupoolest isegi esimest korda, mil jalgsi mandrilt Pedassaarel käisime. Seltskonnaks oli umbes kümme noort Luulelaagrist + korraldaja Ingvar Luhaäär + asjatundlik teejuht. Hanereas läksime ja mere läbimine tundus kokkuvõttes retke kõige turvalisem osa :P Sissetallatud rajad toona saarel sisuliselt puudusid, ringi tegime peale enamjaolt mööda mereranda liikudes. Kõige lõbusamad olid rohkete kividega lõigud, kus toimus tempokas kivilt-kivile jooks.

Küllap teate seda mängu: astuda võib ainult piisavalt suurtele kividele, kuhu on võimalik jalg toetada ilma kõrvalolevaid kive ega maapinda puudutamata. Eesmärgiks liikuda võimalikult kiiresti ja loomulikult veatult. Tempot tõstes kasvab vigastuse risk ning sellega koos adrenaliinitulv, tekib teatav hasart. Aga mis kõige võluvam osa - piisavalt fokusseerides hakkad järsku tajuma endale teadaoleva tavavõimete piiri ületamist! Toimub peaaegu nagu füüsikaseaduste painutamine, kus poolelt hüppelt suudad ja jõuad sajandiksekundi jooksul pisut suunda muuta või hüppekaugust justkui suurendada kui algselt mõõdetud tõuketugevus veidi nõrgaks jääb. Indiaanlastel olevat sellele fenomenile selgitus, mis Euroopas tunnustatud teaduse raamidesse (veel) päris ära ei mahu - kõhu-energiaga enda kere juhtimine. Imelikul kombel midagi sellist tundus nagu toimivat tõesti. Ja kui sa oled tuul, siis ümbritsev õhk on pooltahke mass. Kahtlustan, et ekstreemsportlased tunnetavad säherdusi nüannse palju paremini, olgu kasvõi alateadlike tundlatega.

Igatahes - see Luulelaagri ekspeditsioon kulges 100% edukalt. Turvalist pikivahet muidugi kividel hüpates ei hoitud, aga kuna keegi ei komistanud kordagi kapitaalselt, siis tõsised vigastused jäidki olemata. Ekstra lõbus osa ootas veel tagasiteel Andineeme laagriplatsile. Neljatonnine uunikum, mille sisse pressiti 8½ inimest, oli väga kapitaalsete väliste astmelaudadega. Ja arvake ära, kuhu paigutati kivijooksu neli kiiremat :D Nojaa, isegi 40 km/h (mille piiridesse kaine juht jäi) on selles asendis suht super tunne! Kroomliistudel olid pärast ehk mõned küünejäljed juures, aga ellu me jäime ja õhtusööki sõime :o) Eks turvalisel tänapäeval on plusse ja miinuseid, tahaks loota, et rohkem plusse ikka. Sõltub vaid meist endist, kuidas neid plusse kasutame.

Aardest rääkides - Elektriline nimi jäi mulle tegelikult mõistatuseks. Kaudne selgitus ilmneb kirjelduses toodud ühe peitja e-posti aadressist, aga ikkagi - kuidas oleks see otsijate silmis aardega seotud? Logiraamat on üks omapärasemaid seninähtutest, ütleks isegi geopeituse jaoks ebasobiv - samas kui see tõesti algusest peale siiani kasutusel olnud, siis nagu ei kõlbaks kobiseda. Pisikesi probleemimärke võis küll juba tuvastada ning järjekorra osas valitseb seal mõningane anarhia. Aga on nähtud palju hullemaid. Pea 16-aastane aare: respekt, asukoht: respekt, kokkuvõttes siis topeltrespekt ja aitäh!



Tuulutamine



24 juuli 2019 leidis Inge [aunad]

Tuulesuund oli sobiv ja otsustasin kamalt tolmu pühkida ning saarele siirduda. Ega see nii lihtne ei olnudki nagu ma mäletasin. Viimati vist surfasin mingi 5-6 aastat tagasi. Nüüd siis valisin uuesti alustamiseks sellise leebema tuulekese, kuid ilmselgelt oli see viga. Liiga väike laud ja kiirus tegid ürituse ikka omajagu keeruliseks. Kohati tundus mulle, et tegelen rohkem riistvõimlemisega :D Hoolimata sellest õnnestus siiski kenasti saarele randuda ning õnneks ka alla 100m kaugusel esialgsest maamärgist. Saarel oli üllatavalt palju rahvast telkimas ja metsamajakese hüvesid nautimas. Oma jalutuskäigul saare põhjapoolses osas õnneks ühtegi mugu siiski ei kohanud. Saarest ida pool oli meri täiesti peegelsile, kuigi lääne pool kerge jänku laisalt lippas lainetel. Aardel on huvitav logiraamat, mida on täiesti suvalitest kohtadest ja kaootiliselt täidetud. Tänan saarele kutsumast.


Lõuna-Malusi on silmapiiril


8 september 2018 leidis Mari [marihen]

No on mehed! Panid naisterahva vastu pimedat üksikule saarele maha ja mitte keegi ei olnud nõus minuga koos siia aardesse tulema. Miki, hea mees, näitas veel kaardilt suuna kätte, kust saab jala mandrile ja kui rajalt kõrvale eksin, siis võin helistada 112, piirivalvekaater Pikker on siin samas lähedal ankrus. :D No õnneks ei pidanud ma kuhugi helistama, Elektra oli kenasti ootel kui randa tagasi jõudsin. Tänan meeskonda ja jahtlaeva Elektrat mõnusa geopäeva eest! Peitjale ka tänud.

1 september 2018 leidis geopeiturid, vabatahtlik Saksamaalt ja [sylli]

Väga tore päev oli! Aitäh kutsumast! Aitäh aarde peitjale aarde eest!

1 september 2018 leidis Krista,Merle,Mirjam,Heldur,Kaupo,Piret,Aive [sunflower]

Sattusin vahvate matkasellide seltskonda.Nautisin täiega matka ümber saare.Tublimad käisid isegi ujumas.Retke käigus sai ka kaks aaret logitud.Suured tänud peitjale ja matka kaaslastele.

1 september 2018 leidis Krista, Aive, Mirjam, Piret, Heldur, Kaupo, Merle [meteta]

Väga vahva saarematk ilusal septembrikuu esimesel päeval. Poolel seltskonnast oli see aare leitud, ülejäänud said ka nüüd nimed kirja.

Mõnus ~5km matk mööda mereäärt. Vahepeal uurisime ka kohta, kust tõenäoliselt saab saarele jalutades, mandrile tagasi sumpamist keegi siiski proovima ei hakanud, sest paadimees lubas meile ikka järgi ka tulla.

Aitäh peitjatele ja matkakaaslastele!

18 august 2018 leidis laende [laende]

Leitud

4 juuli 2018 leidis Mikk, Kirke, Jaanika ja pagarid [silmsirkel]

Meri oli peegelsile ja paadil luba peaagu täiskäiguga edasi liikuda. Pranglil oli päikesepaiste, aga poole vee peal sattusime tihedasse uttu. Pedassaar ilmus udust kõrgena nagu vulkaaniline saar. Randusime jälle päikesepaistes ja nautisime ilusat ümbrust. Aitäh!

4 juuli 2018 leidis Tiia,Einar ja silmsirkel [pagarid]

Pranglilt otse siia. Merel oli tihe udu, sõit käis paadi gepsu kaudu. Külastatud saartest vaieldamatult kõige ilusam. Keri oli suur kivihunnik, Aksi nii ja naa, Prangli saar elas omaette elu ja siin liivaluited, kivikülvid, mustikad ja künkad. Ilmaga meil vedas, merel tuult peaaegu ei olnud nii et kalad jäid söötmata. Imetore paadimatk koos aaretega oli. Aitäh.

19 august 2017 leidis Anne [nuffi]

Tavaliselt ma ost-müük kuulutusi siin ei loe, kuna ma midagi ei osta, siis pole müüa ka ju. Täitsa juhuslikult jäi silma Andrease kutse. Vaatasin kärmelt kaarti ja ohsaa, ongi see saar, kus mu töökaaslane oma sünnipäeva pidamas käib ja mida ta taevani kiidab. Mina polnud siia kunagi sattunud, helistasin-kirjutasin kiiresti paar tuttavat läbi aga kellegil ei klappind plaan, käidud ka paljudel. 2-tunni pärast oli mul plaan küps ja hommikul olin sadamas kui 2 kopkat.

Mõtlesin, et päevitan ja lebotan ja küll kohale viiakse. Tutkit, tööle pani! Ma andsin asju, sidusin otsi, mitte köisi, tegin sõlmesid, lappasin purjesid, küll lahti ja küll kokku, praegu ei tea isegi kas õige on laeva juhtimine või roolimine, igastahes ma olin kapten ka vahepeal.

Maandusime ja ma lidusin kohe aarde poole, teised jäid drooniga Jahist filmi tegema. Aardeni läksin mööda rada, püüdsin küll liikuda kiiresti aga nii palju oli imetleda, vahtida, pildistada, sest loodus on siin tõesti imeline ja kui veel lisandusid puravikud, siis tekkis juba hirm, et mökutan liialt kaua. Leidsin aarde ja sületäie puravikke, tagasi panin suvalt läbi saare. Õnneks filmi alles tehti. Kuna olin tulnud peaaegu talveriietes, no saapad ja jope, siis ilmselgelt olin ma ülekuumenenud. Tahtsin minna ujuma aga kohe jõudis kohale teadmine, et päevitussriided on Jahis. No ega sellepärast "sõit sõitmata jää kui rott rongi all", võtsin needki riided seljast...

Kui paljud arvasid, et talvel on paras siia tulla, et suts siia üle jää ja suts tagasi, siis praegu olen kindel, et kui sellelt kaptenilt veel kutse tuleb, tulen ma justnimelt vaid suvel. Aitäh turvalise sõidu, imetoredate lugude ja õpetamise eest, see polnud mingi ülejõu käiv töö vaid puhas lõbu. Kui siin mõned hiljaaegu vaidlesid, mis on pautimine ja halssimine, siis siin on teil üks teadjamutt nüüd igastahes lisaks!

22 juuli 2017 leidis Piia, Peeter, Mari, Krista, Heldur [heldur]

Täna juba teine saar. Lausa lustimine ju, toreda seltskonnaga. Peitjale aarde eest aitäh!

22 juuli 2017 leidis Mari,Heldur,Krista, Piia ja Peeter [blondiin]

"Krista reiside" neljas saarekülastus. See oli nüüd küll selline suts sinn ja suts tagasi otsad. Saabumisel tundus saar tõesti olema lausa rahvast täis. Õnneks leidsime ka ranniku, kus vaikus kõrvu paitas. Tegime huvilistena rannikuäärt mööda tiiru. Uudistasime nii vaateid kui inimtehtud. Hiljem saime ka seletuse, et miks on rannal maas ameerika mägede makett. Tegu olevat hoopis jäänukiga kalade sumpkasvatusest. Mulle tui selline tegevus tegelikult üllatusena. Minuteada meie rannikul olev jää pidavat selle kalakasvatuse stiili võimatuks tegema, aga noh küllap keegi lootis siis kliima soojenemise peale


kunagine linnukasvatus


kunagine kalakasvatus


22 juuli 2017 leidis Mari,Piia,Heldur,Peeter,Krista [krista]

Pedassaarele sõites on näha kaldasse tormi poolt toodud forellide sumpkasvanduse rauakolakas. Randusime liivarannal, kus on lõkkeplats ja palkpaviljon. Matkasime mööda matkarada ja nägime väidetavalt ära koha, kus asus saare ainus majapidamine (metsavahikoht aastast 1818). Lauda varemetel asub hetkel metsamajake, mille lähistel ka kaev. Saarel on männid ühtlaselt peenikesed pliiatsid, sest viimase sõja ajal hävis kogu mets tulekahjus (1953-1954). Liivaranda naastes on tee ääres näha üksikuid väsinud koskla pesakaste. Vanasti korjanud rannarahvas oma söögilaua rikastamiseks kosklamune. Tore õhtune matkamine oli päikselisel saarel. Aitäh.







22 juuli 2017 leidis KPPHM [marx303]

Ka see saar on mind kaua tõmmanud. Tegelikult olen soovinud siia süstaga sõita, aga siiani pole see õnnestunud. Nüüd siis koos sõpradega ja mootori abil.
Saarel võttis meid vastu tuvi. Tundus selline kahtlane - haigevõitu, kui ta infotahvli katusel kükitas ja kusagile ei lennanud. Meie teda ei torkinud, märkasime vaid, et ta on rõngastatud ja asusime saare tiirule. Küll see saar oli ülerahvastatud. Mulle selline rahvarikkus eriti ei meeldi. Õnneks kõrvulukustavat tümpsu polnud ja aardest põhjapool oli eriti kena. Sinna vist enamus minna ei viitsi. Prügi kah mu rõõmuks ei vedelenud, nii et pärast oli ikka päris ilus olemine seal. Aardeleid tuli probleemideta. Vaatasime kosklate pesasid ja taas seda õnnetut tuvi, kes kapteni sõnul oli ida poolt riigist tulnud kodutuvi. Tont teab, kuidas ta saarele sattus. Meist ta sinna igatahes maha jäi. Aitäh aarde eest!

18 juuni 2017 leidis Gleb [glebsts]

Nädalavahetusel oli saarel ahvatlev rollimäng ning aarele vedas - mängijate seas oli korraga kaks geopeitjat. Üks külastas laupäeval, teine aga pühapäeval. Aga tundub et kuupäevaks panin juhuslikult 19.juuni :D TFTC!

16 juuni 2017 leidis Martti ja Juta [gepsur]

Süstamatkal osalemise üheks kaalukeeleks oli võtta saare ainuke aarte. Päike, rahulik meri olid sobivad tingimused minu esimeseks süstasõiduks merel. Esimese peatus saarel oli parajal kaugusel aardest ja tegime kiire käigu ka aarde juurde. Mina vaatasin nulli ja Jutal jäi aare kohe silma. Tänud peitjale.

16 juuni 2017 leidis Juta ja Martti [jutsi]

Kes oleks arvanud, et ma sellisesse kohta satun. Aga sattusin ja seetõttu ka aarde üles otsisin. Ma isegi ei tea, kuidapidi see oli - kas otsustasin kolleegidega süstamatkata sellepärast, et matk oli aardesaare lähedal või siis kuna matk oli aardesaare lähedal, otsustasin kolleegidega süstamatkata. Igal juhul tänud!

10 september 2016 leidis Aix, Ele, Rexforever, Signe, Madis, Reio, Marek, Tristan,Kati jne... [aixo]

Pedassaare metsamaja oli juba mitu nädalat ette broneeritud, et üks mõnus juubel seal maha pidada. Vahva seltskond, vahvas keskkonnas. Ei mingit peokinga ega ülikonda, vaid pidu ürgse looduse rüppes. Peale sauna, lestapüügi, parmupilli ning trummide saatel sai ülesse otsitud ka vanakooli geopeituse aare. Täname!


Lestapüük


15 august 2016 leidis eix&co [eix]

Seda saart oli juba ammu plaan külastada nüüd siis tehtud.Elektrit ja särtsu ei saanud ilmselt jäi meist kaugele V:klaaskuulid ja J:peotäie lelusid :)

25 juuni 2016 leidis Liina, Andrea ja Andreas [gpsitu]

Kui kevadel oma jahi Kaberneeme sadamasse tõime, oli selge, et üheks merematkade sihiks saab Pedassaar, sest see aare on mul ju leidmata. Samas võttis omajagu aega ja harjutamist, et Kolga lahel purjetades end niivõrd kindlalt tunda, et saarel maabumine ette võtta. Kuid Jaanipäeva järgselt tundus lõpuks kõik soodne olevat ning peale udu hajumist käivitasime mootori ning väljusime sadamast. Proovisime ka purjed üles tõmmata, kuid 1 m/s tuuleke meie suurt ja rasket avamerejahti ei liigutanud, nii et jätkasime mootoriga ja väike eespuri oli üleval vaid stabiilsuse tagamiseks.

Peale mõningaid manöövreid ja lahel kruiisivate skuutrite ning mootorpaatide vahel manööverdamist jõudsime saare reidile ja leidsime varem merekaardilt välja vaadatatud maabumiskoha. Ankur ahtrist vette ning kinnitusots üle vööri, ise poole sääre sügavusse vette järgi ja sõlm maabumissilla rõngasse - käkitegu! Imeline maabumiskoht, kus vesi läheb nii järsku sügavaks, et ka suure jahiga on randumine võimalik.

Kui olin kindel, et kõik peab, siis aitasin ka teised kaldale ning retk aarde poole võis alata. Tõelise geopeituri kombel võtsime muidugi suuna otse aardele, mis tähendas suurt võitlust ämblikuvõrkudega, samas aga muidu mõnusat retke, sest sääski pole saarel peaaegu üldse.

Aarde peidukoha lähistel astusin endale esimese asjana terava puuoksa jalga, mis tuli plätu põhjast läbi nagu võist. :( Aga peale esimest valu ja veritsemist tuli aare taas meelde ning kahe telefoni gpsid näitasid peagi loogilist kohta, kust aardekarp ka välja tuli.

Sisu veidi niiske, muidu aga korras. Enne meid oli ka veel üks suurem seltskond Jaanipäeval leidnud, kuid siin lehel nad oma leidu kirja pannud pole.

Aare tagasi peidetud, suundusime tagasi jahile, keetsime kambüüsis ühe supi ja asusime peale söömist tagasiteele. Paadiliiklus oli sel päeval tõesti tihe, sadamas pidin tegema kaks manöövrit, enne kui lõpuks sisse mahtusin.

Ja lõpetuseks väike kommertsteadaanne ka: kui keegi tahab seda aaret otsima minna, võib privaatteatega ühendust võtta - saan jahiga kohaleviimise teenust pakkuda. :) Päästeveste jagub kuni kuuesele seltskonnale, oma päästevestide kaasavõtmisel saan pardale kuni 11 (!) inimest võtta. Mõnusalt rahulikult purjetades jõuab saarele tunnikesega, tagasi sama kaua. Saarel võite viibida kaua tahate, minu poolest kasvõi öösel telkida. Kõik on kokku lepitav.


Kohe randume


Elektrilist aaret otsima suunduva jahi Elektra meeskond


Ilupildid rannal


Saarel on hiiglaslikud ämbilkud, kes teevad oma tööd hästi - sääski see-eest pole


Supp söödud ja kalli tehtud - võib tagasiteele asuda!


17 juuni 2016 leidis Kaupo [lepalind]

Oli võimalus osaleda süstamatkal. Ilmaennustus lubas vihma, aga tegelikult oli päikeseline ja soe ilm, lühikeste riietega külm ei hakanud. Tegelikult oleks kasvõi torm võinud olla, aarde tõttu oleks ikka üritanud kohale aerutada. Kui tagasi jõudes oli asjad kokku pandud, siis hakkas sadama. Saarel tegime lühikese jalgsi matka ning aarde juures mustikametsas oli lihtsam palja jalu kõndida kui mööda radasi. Tundus, et me seltskonnas ühtegi teist geopeiturit ei olnud. Huvitav logiraamat. Ime, et see veel terve on püsinud. Aare on lihtsasti leitav, talvel võib kinni külmuda.


Just randunud 20ne süstaga.




27 juuli 2014 leidis Janek, Robin, Eliisa, Kalmer, Epp [magicman]

Tore saareke. Miks aardel selline nimi, jäi arusaamatuks.

25 juuli 2014 leidis Hendrik [nigulh]

Matka käigus Pedassaarele sai loomulikult ka aaret käidud uudistamas. Endale ootamatult avastasin, et saarel on üsna palju turiste, aga ju on ka kõrghooaeg. Mis siin salata, teisel pool - mandril - oli veelgi rohkem :) Võtsin aardest ühe ränduri ning ümbruskonnast niipalju mustikaid, kui suutsin. Jätsin ühe kupongi.

29 mai 2014 leidis Helbe [helbez]

Käisin tütre klassiga ekskursioonil kaasas, tavaliselt kutsutakse paar lapsevanemat abiks. Mul oli muidugi oma salajane eesmärk ka - logida aare. Selle saingi matkamise käigus märkamatult ära teha. Muidugi oleks võinud geopeitust kogu klassile tutvustada, aga tütar ei tahtnud ja ma ei hakanud ka peale käima. Eks mõni teine kord võibolla...
Sain teada, et see saar olevat ennem olnud paljas, mõne põõsaga ja rohukattega. Männid on sinna hiljem istutatud kenasti sirgetes rivides.
Aardesse jätsin 2 rändurit ja tähekese, võrsin krooni.

1 mai 2014 leidis Anna, Käthlin [anna]

Siis kui paat tagasi mandrile väljub 15 min pärast ja abivalmis töökaaslane nutitelefoniga on valmis aaret otsima, siis ei olegi muud kui natuke joosta ja otsida. suurepärane väike saar, kuhu tahaks tagasi minna ja veel puhata.Saarel elavad 2 rebast jäid ka veel nägemata.

28 september 2013 leidis Jussike, Tom, Pets, Immi, Tõnn ja [tsiklist]

Igasügisese matka käigus sai seekord külastatud süstadega Pedassaart ja Rohusit. Kena vaikne kohakene. V:- J: saare rannast leitud Lego-mehikese

23 august 2013 leidis Peedu, Sergei, Oleg [peedu]

Jäime koos kahe töökaaslasega aardekarpi otsima, teised marssisid edasi. Hiljem ilmus veel üks töökaaslane, kui meie olime oma logimise toimingud lõpetanud.
Protseduur nägi välja meil selline, et mina ja Sergei üritasime pildil olevat männijuurikat visuaalselt leida aga Oleg põrutas telefon käes mööda metsa ja tegi igasugu sik-sakke.
Edukamaks osutus Olegi meetod.
Aitähh!

20 august 2013 leidis Maire [ftf]

Leitud.

20 august 2013 leidis Kristjan ja teised [sportlane]

Olemas.

20 august 2013 leidis Triin ja teised geopeiturid [linnapreili]

Plaaniväline leid. Peale Malusit käis jutt - järsku külastame Rammut ja Kala ruudus aaret aga kogemata veeres jutt Pedassaarele, kuhu paadimees oli meid nõus tooma. Kuna Rammut on külastatud kahel korral ja meeldejäävaimalt otsitud aaret geopeituse ajaloos .. siis plaksutasin eufooriast, kui Pedassaar valikuks jäi ;) Üllatav, et alex seda hetke oma logis ei maini. Huudi-huu... Otsingutest ja vaba aja veetmisest saarel koos mõne %-ga kogu rahvastikust on teiste logis juba piisavalt mainitud.

20 august 2013 leidis Käogäng ja [alex]

Jätsime kõige nõrgema lüli pakkide juurde(hiljem tuli välja, et ta oli pärismaalastega korraliku lahingu maha pidanud meie pampude ja helmeste säilimise nimel) ja elegantse kabjaplaginaga kimasime läbi rohke rahvamassi sinna, kus ootas õndsus karbi näol. Viisakalt lubati vanurid ilma tehnikata ette ja nii ma siis kogusin ämblike ja võrke. Viimast pakkusin küll Linnapreilile hiljem karbi kuivatamiseks aga miski pärast põlgas ta selle ära(äh, naised...kogu veel väärt kraami). Igatahes kui mina koos mulle järgnevate jüngritega jõudsin suure kaarega karbi juurde...oli pool seltskonda juba keset platsi ning arutlesid karbi juures mis keset platsi lihtsalt vedeles. Õnneks oli Cavemanil see varem leitud ja peale Linnapreili kärmet hooldus-kuivatus kuuri potsatas tünn oma kunagisele kohale tagasi. Suured tänud aarde eest! Edasi ootasime lootsikut, kuulasime Algaja filosoofilisi mõtteid ja üritasime kivikestega tabada maakera keskpunkti mida meile meres näidati...mõnushhhhhhhhhh! Viimase kümne päeva kokkuvõte mööda saari: seitse külastatud saart, paar peitmist, mõni leid ja kotitäis uusi karpe mis ootavad oma kohta looduses...seiklused jätkuvad!


Ärge käige mu järgi...ma olen ise ka eksinud!


20 august 2013 leidis Margus,Triin,Maire,Kristjan, Alex ja [mooritz]

Malusilt tulles õnnestus kapteniga kokkuleppele jõuda ja ka siia saarele randuda. Kui eelmised kaks saart olid olnud sellised üksikud ja inimtühjad (Malusile küll paar alust randusid peale meid ),siis siin ootas ees täielik laulupidu. Rahvast oli kui murdu ja mingist privaatsusest ja vaikusest ei saanud juttugi olla. Lauri potsatas kaile maha ja soovis meile vaid head teed. Et ta sinna jäi, kergendas oluliselt meie astumist, sest oma kotid saime tema valvsa silma alla jätta :). Nagu ehtne geopeitur ikka, läksime aarde poole mööda pea olematut teed. Et keegi polnud siin ammu käinud andsid tunnistust suurte ämblikute võrgud, mis eeskäinud Triinu kiljuma panid. Edasi liikus ees Alex, käes üks tokk , millega ta siis neid võrge relvituks tegi. Mingi hetk haaras Alex ka teise toki ja siis kuulsime, et ta tegeleb hoopis usside peletamisega :D. No ma ei tea ,kas sellel saarel usse on, aga kui on, siis see peletamine toimis, sest ussidega meil kokkupuuteid ei toimunud (vist).Nägime ära ka saare hetkel vist ainukese seene, aga see oli ikka päris pirakas ka. Meist jäi ta edasi kasvama :). Varsti jõudsime ka mingile rajale ja seda mööda oli kohe kindlam astuda. Aga see rada ei viinud üldse nulli ;), ikkagi tuli mööda metsaalust veel pisut tiirutada. Nullis ootas meid aga aare. Justnimelt ootas ja päevitas lageda taeva all. Niiskus oli talle sisse pugenud ja nii tegime väikese aarde kuivatuse, eemaldasime karbist natuke märgi vidinaid ja kirjutasime aardele ka nime peale. Sain jälle targemaks- aardele nime kirjutades tasub nimi kirjutada ka karbi sisse, siis on kindlam, et nimi väga ära ei kulu, jääb midagigi paistma. Aarde kõrval lebanud pastakas aardesse ei mahtunud ja nii jäi aardesse vaid harilik( mis loodetavasti kuivab ära) . Tagasi sai karp tema vanasse peidukasse. Tagasitee paadisilla juurde valisime pisut teisema. Natuke maad mööda matkarada ja siis majakese juurest sadamasse otse läbi metsa ja mööda kena rajakest. Selle ajaga, mis me saarel kolasime oli rahvast saarele veel juurde toodud ja nii tundus, et kõik ei mahu enam saarele ää, osad olid juba kaelani vees :D. Natuke vedelemist paadisillal ja kõhud said kenasti võikudega täidetud. Tagasitee Kaberneeme sadamasse oli juba tiba suurema tuulega, paat kolksus päris mitu korda valusalt vastu lainepoega. Tänud saarele kutsumast !



hea, et nahka ei pistetud ;)


seeneke





õhkutäis "kapten" varjab algaja oma selja taha ära ;)


23 märts 2013 leidis Aare & Carolina [caro]

Hommikul autosse istudes oli kaks valikut, kas Salmistusse või Luigele mitmele tasandile seiklema. Arvasin, et mere äärde tahaks. Nii me siis läksimegi vaatama, mis jää merel teeb. Ja kui juba Salmistu rannas olime, eks siis pidi ka lähemalt vaatama, kas jää kannab ja kui kaugele me saame. Nii me endid lõpuks Pedassaarel leidsimegi, hea, et gepsu kaasa taipasime võtta :) Aastal 2005 minu esimesel sündmusaardel Aarete arhipelaag, jäi see aare leidmata. Nüüd saatis meid edu. Õnneks ei läinud aarde kättesaamiseks vaja labidat, sest see oli autosse jäänud. Aardekarpi välja kaevates möödus meist punase jopega mugu, mis oli eriti sürreaalne moment - kõigist ajahetkedest pidi ta just seal ja just siis jalutama. :) Me tegime näo, et puu juurikaaluse kaevamine on kõige loomulikum tegevus üldse ning ei lasknud endid häirida. Logiraamatust leidsime 3.juulist 2012 Kopli lasteaia õpetajate logi ning aardeleiu oli loginud ka üks geopeitur Luksemburgist. Tagasitee läks libedamalt ja otse, kokku kõmpisime kahe tunniga maha 5,9 km. Mõnusa matka lõpetasime Jõelähtmes Armeenia kohvikus Sevan ülimaitsvate dolmade ja šašlõkiga. Soovitan! :)


See sile osa oli ka jää, mitte vesi


Leitud!


Tervitused Luksemburgist


3 juuli 2012 leidis Silja [silja]
Olin samas otsijate seltskonnas kus Gadi :-) Aare mõnusasti leitav.
3 juuli 2012 leidis Gadi [gadi]
Minu esimene aare ehk minu geopeitus sai alguse just selle aarde leidmisega!
2 oktoober 2011 leidis Posu & Co [posu]
Pärast sügisest lõunasööki läänekalda RMK väliköögis tegime tiiru ka aarde juurde ja Sauna juurde. Tegu oli demootsinguga, mille käigus tutuvustati kuuele inimesele geopeitust. Leidjaau kuulub 5 a. tegelasele. Tore laupäev oli. Võtsime klaaskuulid ja jätsime krokodille, knopka, mündi ja DoNotEat-i.
14 august 2011 leidis Mikk [kimkuul]

Leitud siis:)

14 august 2011 leidis Aleksander [agk]
Leitud! EVEJ
14 august 2011 leidis Maarja [maarja]
Leidsime aarde koosseisus Maarja, Mart, Aleksander, Elisabeth, Gregor, Mikk, Tiina, Andreas, Anna, Kristi, Jaanus, Jarek, Arti. Päev oli ilus, metsaalune kutsuv. Igal sammul rohkesti aardeid, mida mets pakub ka ilma geopeituriteta (kukeseened, puravikud, sekka mõned varajased männiriisikad, pohlad, mustikad jne). Aarde leidmine ei olnud keeruline. Ehk ka seepärast, et Pedassaarel on nüüdseks juba nii palju käidud, et enam täpset visiitide arvu ei ole võimalik kokku lugeda. Logisime ära ja jätkasime metsaandide korjamist :) Täname geopeiturit!
6 august 2011 leidis Margus, Kelly, Georg, Tarmo ja Kaire [caveman]
Palkasime Salmistu sadamas paadimehe kes kohale viis ning tegime Pedassaarele tiiru peale. Mulle meeldis, et RMK ei ole tuulest räsitud saart eriti korrastanud ning saar oli selline nagu ta olema peab.
Õnnestus kohata ka kitse.
Logi sai kirja 19:10
Jätsime GP juhendi, mis aardest puudu oli ning ei võtnud midagi.


19 juuni 2011 leidis Katriin, Greta, Henrik [uuspoiss]
Ämblik oli vihje kudunud-- kutsus õigest kohast pilti tegema juba enne kui navigaator läbi metsa kohale jõudis. Aare on korras, kilekotte küll enam ümber ei ole.
V: nööp J: vana raha.
Asjaliku paadimehe kontakti leiab koordinaatidelt 59° 29' 47,0" 25° 22' 00,4" (avalik autoga ligipääsetav koht)



2 märts 2011 leidis Kadri, Triin, Karl-Erik ja Thor [kadri]

Külma talve kaanetatud meri tegi aardeni jõudmise lihtsamaks.

2 märts 2011 leidis Triin, Kadri ja Thor, Karl-Erik [triinu]
Et üks geopeitur käis välja idee Elektrilist otsima minna ja mina sellest väga agaralt vedu võtsin, sai see aare hoolimata väikestest muutustest seltskonnas ühe ülimalt vahva georetke käigus leitud. Muidugi peab tõdema, et lausa uskumatu kui sügavale annab aaret peita:), aga nüüd on ta jälle tubli sammukese inimkäele kättesaadavam. Otsimisega seoses muidugi eriti suured tänud päästekoer Thorile, kes kaevetöö kinni jäätunud lumes suure entusiasmiga enda kanda võttis. Lõpuks sai ka tema energia rakendust - meie käimise tempo seda võimalust ilmselgelt ei pakkunud. Viimase etapi ehk kinnijäätunud kivide eemaldamine võttis enda kanda Karl. Ühiste jõupingutuste tulemusena sai aare leitud ja võisime logida ja leidu kuuma kirsikisselli, tee ja kaeraküpsistega tähistada:) EVEJ
28 veebruar 2011 leidis Leho & Lauri [morgot]
Saarele pääsemine oli see kõige lihtsam asi. 35minutit jalutamist ja juba see puujurakas paistis. Uuristasime mis me seal uuristasime aga ka poole tunni jooksul ei suutnud midagi leida. Labidat meil ju kaasas polnud. Lauri helistas vahepeal kellelegi ja siis saime kinnitust, et koht on õige ja tuleb jätkata. Kive ja lund käsitsi teisaldades saime lõpuks niikaugele, et käsi ulatus juba väga sügavale kuni lõpuks sõrmed karpi puutuma hakkasid. Logisime ja jätsime järgmistele kõik need kivid ja lume samamoodi tagasi. Kui aardele lähenedes kasutasime rannajoont siis eemaldusime otse saare. Ilma räätseta sai seal täitsa vabalt kõndida.

Geomaantee aarde suunas


28 veebruar 2011 leidis Leho, Lauri [algaja]
Kuna kõik leidmiseks vajalikud asjad olid juba tehtud (vaata eelmist logi) siis oli hea kindel minna. Üle jää läks miljon jälge. Suusad, uisud, saanid, ATV, jala ... Ma kõiki vist ei suudagi tuvastada. Kakerdasime ümber saare, sest päris otse läbi murda tundus mõttetu. Nullis oli kohe selge mida teha. Peale poolt tundi oli aga kõik selgusetu. No ei ole olemas. Eelmisest logist loetud tegevuse tulemusena olin mina kättpidi kuni õlani igasugu asju urgitsenud aga tulemust polnud. Lõpuks tegin ikkagi kõne eelmisele ja ta tunnistas, et karp peab seal kuskil olema. Saime teada kuskohast täpselt otsida. Ikka ei midagi. Lõpuks olime vähemalt kindlad millises kohas karp on. Edasi tuli välja, et meie käsi on ikka suurem kui eelmisel ja kajaliisi poolt mainitud kohast saime karbi alles siis kätte kui olime veel mõned kivid eest ära kangutanud. Enne lihtsalt ei paindunud käsi sinna kõige õigemasse kohta, kuigi oli õlani seal urus nii minul kui Lehol. Karbis vahetasin mõned mündid ja siis panime kogu krempli tagasi. Suvel on asi mitu korda lihtsam, sets kive kannatab vabalt liigutada. Tagasi läksim otse, kuna mingi suusajälg oli ees. See kadus muidugi umbes 100 meetri pärast ära aga me trampisime juba otse üle saare ja läbi metsa. Polnud asi midagi hullu, sest lumi kandis ilusti. Ja varsti olime auto juures tagasi.
27 veebruar 2011 leidis Kajaliis [lylleke]

Leitud

27 veebruar 2011 leidis Kaja, Bruno ja Ly [kajaliis]
Kolmekesi, kuus kilomeetrit, kahe labidaga, ühe tunniga ja aare oligi käes. Käkitegu! Aare ise suurepärases korras, kuid teave "ka paksu lumega leitav" on ikka ilmselge liialdus. Meil tuli nullis tükk aega kaevata nii umbes meetri jagu, siis alles paljastus mingi kännu moodi asi. Kaevasime. Lumele lisaks tuli välja raiuda ka pinnasesse jäätunud kivid. Seejärel tuli kõrvuni kogu pikkuses kännu alla ronida ja läbi paksu labaku pinnast kraapides jäi lõpuks pihku midagi, mis konteinerina tundus. Aardesse poetasime Micro Compass GC ja eemaldasime peotäie katkiseid pastakaid ja muud pahna. Aarde peitsime tagasi ja paras aeg kulus ka "augu" kinniajamiseks. Täname külmataati kena jäätee eest! Järgmistel minejatel on ilmselt lihtsam kui meil. Tõenäoliselt ei ole labidat vaja ega ka kurguni urgu pugeda. Räätsad/suusad oleks ok. Edu!
28 juuli 2010 leidis Afonja, Rainer ja Andrew [afonja]
Õhtune paadiring viis ka Pedassaarest mööda. Aare ok! EVEJ
19 juuni 2010 leidis Priit [triip]
Järjekordne käik Pedassaarele... Kuna eelmine kord sai loogilises kohas kõvasti tuhnitud, siis seekord oli ilma gepsuta kohaleminemise ning aarde üleskorjamise vaev. Juba eelmine aasta ei sarnanenud see männi juurikaalune pildil olevaga, nüüd ei olnud enam sedagi järele jäänud.
6 veebruar 2010 leidis Helina, Kati, Triin, Paavo & Hanno [hanno5000]
Kuna eelpool on teised juba kõik olulise ära rääkinud, siis jääb üle ainult lisada, et matk saarele ja tagasi oli väga mõnus, saarel sügavas lumes sumpamine samuti, seltskond oli super ja nalja sai palju. Aaret otsisime tubli poolteist tundi ja ilma vihjeta poleks seda leidnudki, õige juurika suutsime küll tuvastada, aga sellisest kohast, kuhu ta tegelikult peidetud oli, poleks osanud kindlasti otsida. Ja eks seegi leid oli tänu külmunud maale rohkem õnnemäng. Igatahes oli ta lõpuks käes ning tagasi peitsime oluliselt loogilisemasse kohta. Triinule palju õnne 300-nda aarde puhul, see tore üritus jääb kindlasti meelde. Tänud laheda elamuse eest! EVEJ.






6 veebruar 2010 leidis Helina, Kati, Triin, Hanno & Paavo [speedy]
Selle talve esimene väikesaare-aare, mis loodetavasti avas eduka seeria. Suurepärane ilm ja seltskond komplekteeritud, jalutasime täiesti muretult Pedassaarele. Minu esimene kord siin viibida. Saarel sai gepsuga kempsus käidud ja seejärel vaatasime ka Pedassaare aarde asupaika üle, ent sellise lumega polnud mõtet arhiveeritud aaret kaevama hakatagi. Parem veetsime tublisti aega tuvastades otsima tuldud aarde kännujuurikat, mis põlvini lumega ja moblast pisikesi 2003a pilte vaadates polnud üldse kerge töö. Lõpuks olles veendunud kännu õigsuses viskasime labidaga lume eemale. Hanno küünitas õlani kännu alla, sobivasse peidukasse, aga sealt ei ilmunud miskit peale liiva. Kuna kirkaga niisama taguma ei tahtnud hakata, küsisime täpsemaid vihjeid. Saime teada, et kahjuks tuleb ikkagi täiesti külmunud maad sonkida. Mingil imekombel sattus kaasasolnud nuga mõne aja järel õigesse kohta ja seejärel saime 5 minutiga üle 5 cm paksuse jäätunud pinnase alt ka väga heas korras aardekarbi kätte. Rõõm oli suur, et Triinu 300. aarde otsing ikka õnnelikult lõppes ja päev kirja sai.
Konsulteerinud Märdiga peitsime aarde tagasi sada korda normaalsemasse kohta, algsest meetri jagu kännule lähemale. Nüüd on aare ka paksu lumega leitav ja looduse kahjustamine jääb loodetavasti ära. Sest siin on ju oluline kohaletulek, mitte alla 30% olnud edukusprotsent. Täpustasime ka koordinate, mis juba ka päises korrigeeritud: N 59° 31' 04.7" E 25° 22' 43.7". Aare ise oli väga korras. EVEJ. Aitäh saarele kutsumast!

Gepsuga kempsus


Looduse ja tehnikaime harmoonia


Turistieine


Start


Finiš


Enam nii ei tee!


6 veebruar 2010 leidis Helina, Kati, Hanno, Paavo ja Triin [trine]
Minu Eesti aare #300 tuli pärast pikemat geoneedust ja hullemaid katsumusi - ja seda magusam on leid :)
Dessant algas Salmistu rannast võidu saarele suunduvate kalameeste ja suusatajatega. Tuisk, torm ja jääpraod meid ei murdnud, küll aga avastas Paavo end ühe pikema telefonikõne ajal allpool nähtavat maapinda. Maavärin? Lumevärin? Aardepaigas läks kaugelt üle tunni, kuni müstika ja nüri järjekindluse koostöös tabas nuga jäätunud maa sees peituvat karpi. Järgmistele me seda lõbu ei raatsinud jätta ja peitsime lihtsamalt, nii suvel kui talvel ligipääsetavasse kohta sama juurika all.

saar paistab


teepeal lahendati esimesed erimeelsused


kuidagi saime ikka üle jää


speed(y) 0,00


siin ei ole õiget kändu


saarel võib kohata ka hirmsaid lume-elukaid


1 august 2009 leidis Urve ja Hannes [jussike]
Olime kolm päeva saarest nägemiskauguses ja leidsime, et hoolimata arvukatest mitteleidmistest on oma silm ikka kuningas ja siirdusime otsinguile. Maabusime muidugi aardest kõige kaugemas saareosas ja tegime seejärel ilusa jalutuskäigu kukeseene lademete vahel ümber saare. Pärast pooletunnist otsimist olime kindlad aarde võimalikus asukohas, kuid ei leidnud ikkagi ja olime valmis loobuma. Igaks juhuks kontakteerusime Mikiga ja saime vihje aarde asukoha kohta vihjeobjekti suhtes. Kuna me seisime sel hetkel täpselt õiges kohas, siis oli aare leitud universaalse geokepikese abil 30 sekundiga. Aare endiselt väga heas seisukorras ja ootab uusi leidjaid. Maskeering oli suurepärane, püüdsime taastada endisel kujul. Aardekirjelduses vihjepildil olev objekt on aja ja aktiivse geootsingu tulemusena muutunud. Meie gps-i järgi on koordinaadid ca 20 m nihkes. EV, J: nööbid (3+3) ja klaaskuulid.
26 september 2008 leidis Erkki, Marily,Jaanus, Reelika,Aune, Kristi, Jan [drerz]
...Raili oli kah (ei mahtunud leidjate lahtrisse). Aaret sai otsitud pidusena ja paksus pimeduses (23:23 sai logitud). Taskulambid olid üsnagi abiks :) Aarde leidis Jaanus. Oli vahva. Aare korras.
7 juuli 2008 leidis Andres, Maiki, Kalju, Eha, Simo [andres]
Peale Pedassaare aarde luhtunud otsimist seadsime sammud teise saarel asuva aarde suunas. Kena jalutuskäik mööda mereranda ja peagi jõudsime otsitud koha lähedusse. GPS andis puude all küll mõnevõrra ebatäpseid suuniseid, aga palju abi oli antud vihjetest. Natuke veel otsimist ja aare oligi kamba peale leitud. V: elevant J: pesupulk.
25 mai 2008 leidis Meelis ja Miki [mull]
Miki teatas, et ostis uue pisikese kummipaadi ja lisaks ka mootori ning kavatses seda katsetada ühe aarde otsimisel. Kohe hakkasin ma ennast kaas katsetajaks kauplema ja see õnnestus. Esimene katse merel ei olnud just eriti positiivne, kuid õhku juurde ja oma asukohtade muutmist oli juba teine tera. Sõit ise oli mõnus; päike nats tuult ja lained. Kohal läks aarde leidmine kiiresti tänu Mikile. Tagasi oli tee kuidagi tunduvalt lühem ja kiirem.
25 mai 2008 leidis Miki ja Mull [miki]
Sel nädalavahetusel siis ainus aare, mille ette võtsime, aga ammu hinges kripeldamas. Kunagi aastaid tagasi leidmata jäänud, tänaseks ligi 4 aastat leidmata. Ja "kauem leidmata" edetabeli tipu aare. Kunagi oli plaanis üle jää vallutada, kõõlusime Salmistu sadamas ja ei julenud siiski jääle minna. Pärast tuli välja, et Raivo sama päev kontrollimas käinud ja oli olemas :) Laupäeval oli paadi testimine, kuid tuul liiga tugev, et kummipaadiga Pedassaarele minna, täna siis pühapäeval tuul vaibus natuke, rand oli erinevaid purjelaudureid ja lohesurfareid ääreni täis. Nina saare poole ja tuld!. Laine oli selline mõnus.. mitte liiga ja samas täiesti tuntav (praegu mõnusal diivanil logi kirjutades hoian ühe käega lauast.. kõik kõigub siiamaani) :) Aarde leidmine oli liigagi lihtne, kohale jõudes oli täpselt meeles kuskohas varem tuhnitud ja kus mitte, natuke logisid ja foorumeid meenutades oli pilt silme ees, kuskohast peaks esimesena vaatama. Seal ta oligi. Korralikus tugevas säilituskarbis, heas korras ja kuiv. Lisasime oma logi märkmepaberile ja kuivatasime end soojadel rannakividel. Mõnus. Kuigi algselt oli plaanitud ka kadumiskahtlusega Pedassaare aare üle vaadata, siis aja ja viitsimise puudumisel jäi see mingiks järgmiseks korraks. Valasime paadi veest tühjaks ja kakerdasime libedatel kividel sügavama vee poole.. KÜLM!! Nina Salmistu poole ja tagasi. Võidurõõm vana võla kustutamisest annab ilmselt positiivse emotsiooni pikaks ajaks.
26 juuni 2004 leidis Raivo [raivo]
26.06.04 Mart, Toomas, Tõnis, Andres, Viive ja Raivo. Olles matkal Pedassaarel külastasime Elektrilist aaret. Leidsime selle kell 17.10 peale veerandtunnilist otsimist ja kändude võrdlemist peitjate tehtud fotoga. Abiks oli ka kaart, GPS-i meil ei ole. Aare oli kuiv ja heas korras. Võtsime sellest visiitkaardihoidja, asemele sai vile ja rublane münt.
14 september 2003 leidis Helen [helen]
14.09.03 keskpäeval käisid taaskord saarel Helen, Samuel, Kondor, Mannu ja jäljekoer Juss. Meie esimene eesmärk oli aarde leidmine ja teine seente korjamine. Saarele jõudes kahjuks prioriteedid vahetusid, sest seeni oli metsas nii palju, et ilma neid teelt korjamata poleks lihtsalt aardeni pääsenudki. Aarde leidis Samuel, läheduses olid ka kõik teised kuid kahjuks jätkus neil silmi ainult männiseente kolooniatele. Aare oli täie tervise juures. Sisu sai peaaegu 100 %-liselt ringi vahetatud. Võtsime helkuri, märkmepaberi, järjehoidjad. Vahetuskaubaks jätsime visiitkaardihoidja, elevandi ja Coca-Cola märgi.Oli tõeliselt tore pühapäev!