Tüüp: Sündmusaare Maakond / linn: Harjumaa Raskusaste: peidukoht 1.0, maastik 1.5 Suurus: normaalne Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Harku aeroloogiajaamas asuv ilmamuuseum, ametliku nimega meteoroloogia ja hüdroloogia püsiekspositsioon, avati 29. augustil 2005. Muuseumis saab näha, kuidas ja millega on Eestis juba paar sajandit ilma mõõdetud.
Võimalik on näha erinevaid tuule, temperatuuri, mulla niiskuse, veevoolu ja kõrgete õhukihtide uurimiseks mõeldud mõõteriistu. Viimased on olulised just aeroloogiajaamale, sest sealt lastakse nn raadiosonde välja ligi 30 km kõrgusele.
Eraldi ruumis saab näha, milline nägi välja 1970. aastate radarijaam.
Esimesi mõõtmisi tehti Tallinnas juba XVIII sajandi lõpul. Neist pole jälgi eriti jäänud, küll aga saavad külastajad näha paarisaja aasta vanuseid ilmavaatluspäevikuid, mis on väga korraliku käekirjaga täidetud. Ilmselt mõeldi juba tollal andmete säilitamisele pikkadeks aastateks.
Seda muuseumit külastama see sündmus kutsub. Muuseum on avatud ainult tööpäeviti ja kuni kella viieni. Seetõttu on ka esimene aeg meile broneeritud kella neljast (külastus kestab umbes tund). Ühte gruppi mahub 20 inimest. Kui esimene peaks täis saama, siis teine aeg oleks varasem ja kell kolm. Sündmus on tasuta. Palun siis soovist võimalikult vara teada anda :)
Vihje: pole
Lingid: pole
Aarde sildid:
vaatamisväärsus (1), soovitan (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC7293B
Logiteadete statistika:
14 (77,8%)
4
5
0
0
1
15
Kokku: 39
Karli logi lugedes sain aru, et nüüd jäin vist ka enda esimesse gruppi regamisega rongist maha... :D. Teen siis otsa lahti teise grupi jaoks, ehk on huvilisi peale minu veel :). Sest nii head võimalust pääseda muidu üksnes eelregistreerimisega sissepääsu võimaldavasse põnevasse muuseumisse nii, et kõik on juba ette-taha ära organiseeritud, oleks ju patt kasutamata jätta...
Kui osalejate arv kokku lugeda, siis paistab, et enne mind on nimekiri täis saanud. Kui ruumi jagub, siis võtan siiski osa. Kui ei, siis on vähemalt tähtaeg mis päevaks proovin mulle usaldatud raamatu läbi lugeda ja tagastada :P
Geopeiturid ajavad meestejuttu, muudkui august ja augu ümber, vahepeal sissegi kukkudes. Lõpuks saab ühel sellest koguperemängu sobimatust ilmatumast seksijutust ilge siiber ja ütleb teisele: "Kaua me sest seksivärgist ilmaasjata jahume! Räägiks vahepeal millestki muust." Tükk aega vaikust. "Aga millest me siis räägime?", küsib too ilmselgelt üllatunult. Veel piinlikke vaikusehetki. "Räägime kasvõi ilmast!", tuleb vastus ilmeksimatul moel. Vaikus, pikk vaikus, mõlemad vahivad ilmatu kaua ilma erilise põhjuseta aknast välja, ilget ilma silmitsedes. "Olgu, räägime ilmast. Kaua sa ilma oled olnud?".
Ilmast ilma olla ilm ilmaasjata ilmatult ilge. Kui ilma ise muuta ei saagi, saame ehk teada, miks geopetureid nõnda nende mänguväljakul nöögitakse. Laurile kiidu- ja tänusõnad järjekordse vahva idee ja teostuse eest!
Ilma ilmata ilmselt ei saa.
Vahest ikka juhtub, et nädalavahetuse ilmaprognoos pole kõige sobivam, sestap tulen kah uurima kuidas ise endale meelepärast nõiduda :o)
Tuleme ka siis seda ilma tegemise kunsti õppima. Hädasti oleks juba vaja rohkem päikest ja teada, kust see temperatuuri üles kruttimise nupp küll asub.
Meie soovime osaleda muuseumi külastusel.