Tüüp: Tavaline aare Maakond / linn: Harjumaa Raskusaste: peidukoht 1.5, maastik 2.0 Suurus: normaalne Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Konrad Vilhelm Mägi (1.11.1878-15.08.1925) oli Eesti kunstnik, kelle maalid on tänaseks nii hinda läinud, et koguni seitse kuulub neist listi „Eesti kõigi aegade kümme kunstioksjonitel kalleima teosena müüdud maali“. Samas Eesti kunstile tervikuna on tema säilinud tööd lihtsalt hindamatu väärtusega ning uhkustundega eksponeeritakse neid ka rahvusvaheliselt; hetkel näiteks (kuni naistepäevani 08.03.2020) koos eespool mainitud top10-ne šedöövritega Itaalias, Musei Reali di Torino’s.
Advendiseeria 10. kuupäeva aare kõrgelthinnatud Eesti kunstnikku teile tutvustabki, tulge aga metsa, geopeiturite kunstisaali :). Ja kui metsasnähtu Mägi tööde vastu teis laiema huvi peaks tekitama, soovitame lisaks
külastada KUMU või Tartu Kunstimuuseumi, kus püsiekspositsioonides on samuti võimalik tema maale imetleda,
lugeda läbi Maie Raitari ja Andres Sööti koostatud mahukas “Konrad Mägi. Kunstnik. Looming. Aeg” kus muu info kõrval jagatud hulgaliselt reproduktsioone ka meie riigiasutuste valduses (Eesti Pank, Rahvusarhiiv) ning nii Eestis kui välismaal asuvates erakogudes olevatest töödest.
Aitäh ütleme Carolinale (caro) ja Annale (kallo) tekstide inglise ja vene keelde aitamise eest ning eritänud lähevad veel Indrekule (diesel), kelleta meil poleks üldse, mida teile metsas eksponeerida :). Toredaid leide!
Vihje: pole
Lingid: https://kultuur.postimees.ee/4250505/eesti-kunstioksjonite-koigi-aegade-kumme-kalleimat-teost
Aarde sildid:
lahe_teostus (23), soovitan (18), lumega_leitav (5), 2019_aasta_aarde_kandidaat (4), lühem_matk (3), lemmikloomasõbralik (2), lastesõbralik (2), puugid (1), piknikukoht (1), lõkkeplats (1), advendiseeria_2019 (1), vaatamisväärsus (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC8GTT4
Logiteadete statistika:
81 (100,0%)
0
3
1
1
1
0
Kokku: 87
Rajalt tuli info, et aare vajaks ülevaatamist. Käisin täna hommikul ära, selgus, et konteinerist on järel vaid kuhi üksteisest eraldunud detaile. Nu ei saanud ilmastikukindel see teostus sinna, põhiosas just ja praktika näitab, et ei aita teda kauaks vahepealne parandamine ka. Tagumine karbihoidla ise oli muidugi perfektses konditsioonis ja võinuks edasi omapead seal rippuda veel kümme aastat... Võtsin kõik kaasa mis oli, vb saab osa aardest kuskil mujal uue elu, ülejäänu arhiveerin endale koduseinale ja kastis olnud 2 rändurit leiavad tee homsele sündmusele. Ümbruskonna kõige ilusam koht on uuteks aareteks taas vaba, kasutage seda siis hästi ;).